Autor Wątek: [Maty] Mata na lato (jak najmniejsza)  (Przeczytany 41479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarecki

Odp: [Maty] Mata na lato (jak najmniejsza)
« Odpowiedź #150 dnia: Maj 08, 2014, 22:40:36 »
Dzięki. A ta czerwona ile może ważyć? Na stronie nie podali wagi.

Offline gabrielgoluszek

« Odpowiedź #151 dnia: Maj 09, 2014, 10:04:33 »
Dzięki. A ta czerwona ile może ważyć? Na stronie nie podali wagi.
630 g. Gdzieś czytałem, ciężko znaleźć, bo na stronie nie podają. ;)

Offline gabrielgoluszek

« Odpowiedź #152 dnia: Maj 16, 2014, 13:16:12 »
Hej, wczoraj po południu doszły do mnie 3 maty Karrimora 25mm, zamówione ze sports direct. Cena za sztukę 141 zł + wysyłka za wszystko 51 zł DHL. Czekałem na dostarczenie paczki 10 dni. Paczka dobrze zapakowana, w prezencie półlitrowy kubek. ;) Z góry informuję że to moja pierwsza samopompa, także mogę nie zwrócić uwagi na ważne rzeczy. Matę mam w zamian ostro przetestować na GSB początkiem sierpnia, wtedy może pokuszę się o pierwszą recenzję na forum.

Fotka z parametrami:

Waga maty: 486 gram
Waga pokrowca: 15 gram

Mata wchodzi bardzo lekko do pokrowca, który trochę za duży.

Po pierwszym wyciągnięciu samo odkręcenie zaworu nie wystarczyło, trzeba było kilka razy dmuchnąć. Potem już dość szybko łapie powietrze, 3 minuty, 2 dmuchy i jest gotowa. :)

Wymiary maty 25 cm wysokości i 15 cm średnicy.
Po lewej: w pokrowcu, po prawej: w folii magazynowej.

A tak się wszystkie 3 prezentują. W prezencie dotarł również duży kubek, takie lubię. :D

Pierwsze wrażenie - super mega turbo pozytywne, wygoda leżenia na ziemi w pomieszczeniu świetna, zobaczymy jakie w terenie będą wrażenia. Spodziewam się że równie pozytywne, wszak kto by nie był pozytywnie nastawiony przesiadając się z Decatlonowej Karimaty 6 mm na samopompe 25 mm.

Macie jakieś pytania, postaram się pomóc na ile potrafię. ;)

Offline Yatzek

« Odpowiedź #153 dnia: Maj 16, 2014, 14:08:23 »
Gratulacje, niech Ci długo służy.  :)
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Shwarc

« Odpowiedź #154 dnia: Maj 16, 2014, 18:19:43 »
zaskoczony jestem tak niska wagą, ciekawa bardzo alternatywa dla Prolite i Mammuta UL. Oby tylko nic się nie działo z materiałem i samowolnie niedziurawi się.

PS. Chroń ją od słońca i wszelakiej wysokiej temperatury. Te wynalazki są bardzo wrażliwe na to.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #155 dnia: Maj 16, 2014, 21:51:05 »
Jeśli już jesteśmy przy zaleceniach itp, to napiszę, że w mojej starej samopompie Karrimora, padł zawór. Rozebrałem i okazało się, że klej którego używają do wklejania uszczelki, wszedł w reakcję z gumą i utwardził ją, aż przestała być elastyczna i uszczelnienie diabli wzięli. Wykroiłem nową uszczelkę, wkleiłem i działa. Liczę, że w tej kwestii udoskonalili technologię.
Wędrówką życie jest człowieka...

Online Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #156 dnia: Maj 17, 2014, 08:49:17 »
Waga świetna, rozmiar super, ale największą rewelacją jest chyba obecna cena, bo widzę za 133zł!

Pytanie tylko o używanie w zimie (wiem to letnia ale...), te deklarowane -7 to co oznacza? Sam materiał nie będzie już dobrze pracował, rozprężał się w niższej czy po prostu przewidują, iż poniżej -7 nie zapewni odpowiedniej izolacji od podłoża?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #157 dnia: Maj 17, 2014, 09:37:33 »
Chodzi o izolację. 2,5cm i tak podziurawiona to RV=ok. 2,2 czyli mniej niż w Solite, choć osobiście nie nazwał bym tego Karrimora letnim a 3 sezonowym.

Offline Ivan

« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 25, 2014, 12:08:06 »
Ostatnio szukając czegoś naprawdę małego i lekkiego na krótki wyjazd rowerowy natrafiłem na...

http://www.balloonbed.com/

W sumie to jest pokrowiec z podłużnymi kieszeniami na jednorazowe balony klaunowskie ;D

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 25, 2014, 13:48:25 »
;D ;D ;D
czekam na wersję z baniek mydlanych
"... żywi zmarłych nie nauczą niczego, ale z drugiej strony, umarli mogą nauczyć czegoś tych co żyją"

Offline zajcman

« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 25, 2014, 15:24:48 »
Mysle ze ta samopompa moze byc ciekawa propozycja . Fakt nie nalerzy do najtanszych ale marka + waga ( 315g ) musi kosztowac te 200zl

http://www.camp-polska.pl/Produkty/sport/namioty/camp-1939-camp-1939-essential-light-mata.html

Offline drynda

« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 25, 2014, 18:35:47 »
to nie samopompa tylko materacyk dmuchany...

Offline zajcman

« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 25, 2014, 20:00:13 »
to nie samopompa tylko materacyk dmuchany...
Masz racje alej nawet jak na materacyk to wazy malutko :D

Offline Rychu

« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 14, 2017, 22:45:47 »
Szukam rozwiązania, którego potrzebuję. Mam matę samopompę TrangoWorld, niby nawet jakaś zimowa. Bardzo wygodna i ciepła. Wazy prawie kilogram, ale nie o wagę chodzi. Po prostu po zwinięciu i umieszczeniu w pokrowcu jest porównywalna ze skompresowaną teneqą 700. Szukam więc alternatyw/alternatyw. Głównie chodzi o kompaktowość i masę.
1) Do schroniska w razie gleby - to w pierwszej kolejności. (karimata raczej odpada, bo nie lubię troczyć na zewnątrz plecaka)
2) W teren (tu chyba jedyną alternatywą jest TAR ten najdroższy - kiedyś pewnie ta alternatywa nadejdzie) ;D
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline piterito

« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 15, 2017, 02:40:20 »
Klymit Static V lub V2 na ten przykład, 7,6cm x 20cm po spakowaniu, 514g lub 463g
https://www.klymit.com/static-v-sleeping-pad.html
Ale Ameryka...

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Online Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 15, 2017, 08:34:30 »
Może...
https://www.skalnik.pl/spiwory-i-maty-materace,mata-comfort-light-mat,3050-k-15585-29122-p

Maluisieńkie po spakowaniu, 8,5 x 17 cm!

Jednak obie (ta propozycja i ta od piterito ) mają dość niski współczynnik izolacyjności.
Do spania po schroniskach to ok, ale w terenie poza latem, hmm ;) O ile uprawiasz takie "dzikcowanie".
Poza tym, ceny nie są rewelacyjne. Na allegro można kupić TAR xlite za ~410zł -  Regular 23 x 10 cm (obecnie nie ma w tej cenie, ale bywają, funkiel nówki).

Offline Shwarc

« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 15, 2017, 09:08:33 »
A po co ogrzewać pięty w lato matą o pełnym wymiarze, a w dodatku płacić za to 400zł? To jest rozwiązanie:
https://www.decathlon.pl/mata-samopompujca-forclaz-100-ultralight-id_8029334.html

Spałem na niej miesiąc w zeszłym roku w Rumuni, pod nogi szły złożone spodnie czy jakaś kurtka i w temperaturach około zerowych spoko się wysypiałem, totalnie nigdzie mi zimnem nie ciągnęło. Komfort spania jak na samopompę przystało, jest totalnie mała, 400g, 99zł, czego chcieć więcej? Właśnie na letnie wędrówki ją kupiłem

Offline sieku

« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 15, 2017, 09:32:07 »
Ja używam tego:
http://www.ebay.co.uk/itm/Karrimor-X-Lite-Full-Length-Camping-Mat-Self-Inflating-Sleeping-Mat-Ultralight-/371063932393
Swego czasu kupiłem ją w sportdirect za ~200 zł, ale teraz jej tam nie widzę. Jej główną zaletą są właśnie małe (jak na samopompe) rozmiary po spakowaniu (składa się ją najpierw wzdłuż na pół a potem ciasno zwija).

Przespałem na niej kilkadziesiąt nocy od temp. - 2 do +20 bez żadnych awarii i problemów z izolacją. Zaczynam jednak szukać czegoś wygodniejszego :D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 15, 2017, 15:36:15 »
Jej główną zaletą są właśnie małe (jak na samopompe) rozmiary po spakowaniu (składa się ją najpierw wzdłuż na pół a potem ciasno zwija).
Tak jakby z inną samopompką nie szło tego zrobić ;)

Offline sieku

« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 16, 2017, 08:14:37 »
Prawda, że nie jest to unikalna właściwość :P ale wyjątkowo dobrze działa (z tego co zdarzyłem się zorientować przed zakupem). Zwłaszcza jak na cenę ~200 zł.

Offline Pablo666

• Foty moje....
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 10, 2017, 21:28:45 »
Odkopuję temat Złotym Szpadlem ;)

Pytanie, może głupie.... jaki może być Waszym zdaniem R-Value banalnej alumaty???
Całe życie z wariatami....

Offline Shwarc

« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 12, 2017, 15:06:22 »
tej 3mm? ok. 0,3 Rv. +/- wychodzi tak, że 1cm to 1Rv, a liczy się suma grubości. Samopompka ponacinana 2,5cm ma Rv ok. 2,3. Gdyby nie była nacinana jak ser, to miała by pewnie 2,5. To samo tyczy się zwykłych karimat piankowych.