Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl  (Przeczytany 28770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aro5406

Odp: [Buty wysokie] Meindl
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 15, 2014, 21:47:40 »
No niestety było kilka przypadków, które mogą potwierdzać to o czym piszesz.

Offline Caliph

• No limits

• Status GG
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 20, 2014, 19:05:59 »
No niestety mi to się akurat przytrafiło.
W Meindl Safari Mid, po miesiącu zaczeły odklejać się podeszwy (akurat w Afganistanie), od początku z kolei były (i są) kłopoty z krzywo układającym się - źle wszytym językiem, a obecnie po 6 miesiącach prawy but nie nadaje się do chodzenia  >:(  jest tak skrzywiony na bok że dramat. Dodam, że standardowo używam w kraju HanWagów i Salomonów i kłopotów z odkształcaniem się butów nie mam  ;D
W sumie najśmieszniejsze jest to że byle jakie buty militarne i o zgrozo nasze pustynne "cielaki" są lepiej wykonane i trwalsze od tych Mendli - oczywiście moich pierwszych i ostatnich butów tej marki.
Pozdrawiam spod samiuśkiego Hindukuszu  :)

Offline ateha

« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:06:32 »
Coraz więcej użytkowników narzeka na tę markę,
problemy z dopasowanie butów z jednego pudełka, wąska rozmiarówka, ale chyba faktycznie to II gatunek.
Adam

Offline dave

« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 23, 2016, 16:38:25 »
Po części jest to pewnie kwestią popularności marki. Posiadaczy Meindli jest dużo, więc i wpadek będzie więcej. Czysta statystyka ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 25, 2016, 00:05:32 »
To niekoniecznie muszą być wpadki, oczywiście zła rozmiarówka w jednym kartonie jest ewidentna, ale niedopasowanie kopyta do stopy to już przegięcie i w żadnym wypadku nie może świadczyć o II gatunku. Faktem jednak jest, że cena nie idzie proporcjonalnie z jakością, można ponarzekać na to czy tamto, ale nie wynika to z II gatunku, nie przesadzajmy.
Moje jedne z dwóch par Meindli zakupiłem w DDR, sypią się dokładnie tak samo jak te kupione w PL, otok się odkleja, skóra w środku stosunkowo szybko popękała, podeszwa wcale nie była najtrwalsza, a w dodatku pianka poliuretanowa skruszała po chyba 6 czy 7 latach. Także jedynym narzekaniem powinna być cena, nieadekwatna do jakości jakiej byśmy oczekiwali za połowę średniej krajowej.

Offline ateha

« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 27, 2016, 06:52:24 »
To nie kwestia ceny, ale coraz gorszej jakości.
Ponadto firma zaczęła stosować wkładki z oznaczeniem tęgości [F] co obala mit, ze są to buty na szeroką stopę.
Adam