Autor W▒tek: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt  (Przeczytany 41521 razy)

MaciekZ i 2 GoÂci przegl▒da ten w▒tek.

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

Odp: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« Odpowied╝ #75 dnia: Marzec 01, 2017, 20:28:10 »
Tak, tak, o tej trzeciej my┬Âla┬│em. I to jest niewymienne? Tragedia skoro takie rzeczy si├¬ dziej┬▒. Rozumiem, ┬┐e szwy j┬▒ trzymaj┬▒ z reszt┬▒ cholewy?
Hmmm, kiedy ja swoje kupi┬│em, 4/5 lat temu? Bra┬│em z tego sklepu ze Szczecina, na razie odpuka├Ž jest ok, nic nie odpad┬│o, ale b├¬d├¬ obserwowa┬│. Mo┬┐e faktycznie co┬ pozmieniali.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• Pom├│g┬│: 21
  • G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #76 dnia: Marzec 01, 2017, 20:35:12 »
Tak jak piszesz, szwy j┬▒ trzymaj┬▒ z reszt┬▒ cholewy.
Tym siê pociesz, ¿e mo¿e masz inny rodzaj gumy, bo czarn± vs br±z u moich.
Jak pisa┬│em w jednym z S.Perfekt├│w te┬┐ ju┬┐ odpad┬│o, ale tym si├¬ nie przej┬▒┬│em wielce, bo nie u┬┐ywam na wyj┬Âcia w g├│ry.

Pisz├¬, co mi przekazano telefonicznie w rozmowie z Grzegorzem Hanzel. Mieli obawy, mimo szlifowania, czy to si├¬ b├¬dzie trzyma├Ž.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #77 dnia: Marzec 02, 2017, 12:17:53 »
Hmmm, ciekawe co by zrobili Niemcy z Meindla, czy wymienili by wszystko?

Offline Momok

• Pom├│g┬│: 0

« Odpowied╝ #78 dnia: Marzec 07, 2017, 17:41:38 »
Cze┬Â├Ž kupi┬│em takie buty Meindla, czy mo┬┐ecie okre┬Âli├Ž co to za model, oraz z jakiego okresu pochodzi. No i pytanie najwa┬┐niejsze, musz├¬ je zabezpieczy├Ž, sk├│ra jest wysuszona, na szcz├¬┬Âcie nie pop├¬ka┬│a jeszcze, ale pewnie od lat buty te nie widzia┬│y nic od┬┐ywczego. Jak my┬Âlicie czy my├Ž je myd┬│em do sk├│r, czy wystarczy ciep┬│a woda bez detergent├│w a po wyschni├¬ciu zastosowa├Ž SAPHIR BDC HP Oil Protector i po wch┬│oni├¬ciu Tucan Mink Oil Dubbin Tarrago.

Waga jednego to 1060 gram├│w, Engadin 900.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #79 dnia: Marzec 07, 2017, 21:28:16 »
Mnie to wygl┬▒da na jaki┬ starszy model Super Perfekt├│w.

Nie chce ci├¬ martwi├Ž, ale trudno takiego buta, rozchodzonego przez kogo┬ innego w dodatku przesuszonego, dopasowa├Ž pod siebie. Ja na takich SP poleg┬│em. U┬┐ywam tylko do pracy, w g├│rach nie da mi si├¬ w nich chodzi├Ž (masakrycznie obcieraj┬▒ palce).
Mo┬┐na pr├│bowa├Ž ratowa├Ž (mnie si├¬ ju┬┐ nie chcia┬│o, mo┬┐e kiedy┬ ;) ). Na pocz┬▒tek ca┬│kowicie pozby├Ž si├¬ tego czym by┬│y impregnowane. Dog┬│├¬bnie oczy┬Âci├Ž sk├│r├¬. S┬▒ ┬Ârodki jak Reno Mat, myd┬│a do sk├│r, czy te┬┐... terpentyna :D

Potem to by trzeba by┬│o czym┬ dog┬│├¬bnie nas┬▒czy├Ž. HP? Je┬Âli tak, to zbankrutujesz, bo poch┬│onie ci na raz prawie ca┬│┬▒ puszk├¬ :p

Pozostaje jeszcze i tak kwestia ponownego rozchodzenia. Og├│lnie, droga przez m├¬k├¬, chyba, ┬┐e trafi┬│e┬ akurat tak, ┬┐e jakim┬ cudem b├¬d┬▒ pasowa┬│y :p

Offline Momok

« Odpowied╝ #80 dnia: Marzec 07, 2017, 21:53:29 »
Jak na moje oko to te buty by┬│y prawie nie u┬┐ywane, podeszwa nie ma ┬Âlad├│w starcia, podobnie jak ┬Ârodek buta. Zakupi┬│em ju┬┐ odpowiednie specyfiki umyje myd┬│em do sk├│r, potem HP Oil, w sumie to mog┬│em 2 puszki kupi├Ž, a na to Mink. Rozmiar m├│j. Kupi┬│em je w formie eksperymentu, mam w czym chodzi├Ž - Engadin. Podeszwa nie Vibram tylko Skywalk. Olejowa├Ž te┬┐ ┬Ârodek czy nie - sk├│ra jest w elastyczna i nie wida├Ž p├¬kni├¬├Ž.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #81 dnia: Marzec 08, 2017, 08:04:15 »
No to mo¿e nie bêdzie tak ¼le.
┬Žrodek olejami nie miziaj. Ja od czasu do czasu u┬┐yj├¬ niewielkiej ilo┬Âci kremiku Nivea Baby. Jak ma co┬ p├¬ka├Ž/┬│uszczy├Ž si├¬, to za pi├¬t┬▒ i j├¬zyk. Reszcie nic nie powinno by├Ž.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #82 dnia: Marzec 08, 2017, 09:29:54 »
Buty funkiel n├│wki :) Psiknij delikatnie tym HP, daj delikatnie t┬│uszczyku, zapastuj jakim┬ woskiem bezbarwnym, wyszczotkuj i w drog├¬, ┬Âwietne buty. Co w nich my├Ž? Bezsensu.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #83 dnia: Marzec 08, 2017, 09:36:00 »
sk├│ra jest wysuszona, na szcz├¬┬Âcie nie pop├¬ka┬│a jeszcze, ale pewnie od lat buty te nie widzia┬│y nic od┬┐ywczego.

Je┬Âli buty le┬┐a┬│y ┬│adne kilka lat, w niewiadomych warunkach, ani nie wiadomo czym je kto mazia┬│, wola┬│ bym umy├Ž. Zreszt┬▒ na od┬Âwie┬┐on┬▒ sk├│r├¬, HP, czy te┬┐ inne oleje/t┬│uszcze, lepiej si├¬ wch┬│on┬▒. Psiknie/ma┬╝nie na takiego buta i mu sp┬│ynie :D A podejrzewam, ┬┐e sk├│r├¬ trzeba mocno od┬┐ywi├Ž.

Offline Momok

« Odpowied╝ #84 dnia: Marzec 08, 2017, 11:22:50 »
Umyje je myd³em Avel, potem HP i na koniec Mink Oil. No i na szlak... Dziêki za pomoc Panowie.

Offline Momok

« Odpowied╝ #85 dnia: Marzec 10, 2017, 21:31:22 »
Jak na razie wyczy┬Âci┬│em je terpentyn┬▒, okaza┬│o si├¬ ┬┐e by┬│y czyste, myd┬│o Avel sobie darowa┬│em, posz┬│a prawie ca┬│a puszka HP Oil, buty nadal go przyjmuj┬▒, mog┬│em od razu kupi├Ž 2 puszki. Lekko ┬Âciemnia┬│y i daj┬▒ ryb┬▒. Jutro kolejne olejowanie, pokazuje to tylko jak sk├│ra by┬│a wysuszona. Niby pucha spora a w sumie to tego oleju niewiele w ┬Ârodku, mog┬│em kupi├Ž taki w p┬│ynie i p├¬dzlem nak┬│ada├Ž bo to jaki┬ ob┬│├¬d jest na oczach wch┬│ania HP.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #86 dnia: Marzec 11, 2017, 19:57:35 »
A wiesz, ┬┐e jak b├¬dziesz tak wali┬│ olej w sk├│r├¬, to ta rozmi├¬knie i z but├│w zrobisz rozklepane szmaciaki? Na moje oko ta sk├│ra nie wygl┬▒da┬│a na przesuszon┬▒, bo wida├Ž, ┬┐e buty ma┬│o chodzone. One nie mia┬│y nawet kiedy wyschn┬▒├Ž. To ┬┐e sk├│ra by┬│a czysta m├│wi┬│em od razu :) Daj juz spok├│j z tym olejem, poci┬▒gnij woskiem, wyszczotkuj i w tras├¬.

Offline Momok

« Odpowied╝ #87 dnia: Marzec 12, 2017, 22:07:19 »
Buty dosta┬│y 2 puszki HP oleju, potraktowane zosta┬│y t┬│uszczem i woskiem na koniec. Koszt specyfik├│w do konserwacji przer├│s┬│ koszt zakupu but├│w. Sk├│ra lekko ┬Âciemnia┬│a, sta┬│a si├¬ bardziej elastyczna, no i ┬│adnie pachnie. Jakich skarpet Panowie u┬┐ywaj┬▒, ja mam Rohnery z sztucznych w┬│├│kien, ale do tego typu obuwia chyba lepsze b├¬d┬▒ z naturalnych - we┬│na z merynosa czy co┬ podobnego by proces dopasowania stopy by┬│ jak najprzyjemniejszy.

Offline sieku

• Pom├│g┬│: 28

« Odpowied╝ #88 dnia: Marzec 12, 2017, 22:18:14 »
Przejrzyj ofertê Smartwool. Mi z merynosowych podchodz± najbardziej.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #89 dnia: Stycze˝ 03, 2018, 23:41:12 »
Wodnik, i jak buty, trzymaj┬▒?

Pytam, bo sypia si├¬ na pot├¬g├¬ ludziom ostatnio wszelakiej ma┬Âci ci┬┐my i a┬┐ si├¬ boj├¬. CZy orientowa┬│e┬ si├¬ mo┬┐e jakby wygl┬▒da┬│a naprawa naszych Perfekt├│w u Meindla? Mo┬┐e oni by rozpruli szef i wszystko od nowa zrobili? Trudno, jak przyjdzie zap┬│aci├Ž 300 to si├¬ zap┬│aci, ale wa┬┐ne by wykonali to poprawnie i by wystarczy┬│o na kolejne 8 lat ┬│a┬┐enia.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #90 dnia: Stycze˝ 04, 2018, 18:52:47 »
Wodniczku, mam dla ciebie niezbyt dobre info, ale bez obaw.
Zapyta┬│em swego lokalnego szewca o mo┬┐liwo┬Â├Ž przeszycia na nowo tego kawa┬│ka jasnego poliuretanu. Okazuje si├¬, ┬┐e jest to mo┬┐liwe na poziomie zwyk┬│ego szewca. W zamian zaproponowa┬│ mi sturogum├¬. Nie wiem co to jest, ale mam to chyba w naprawionych Engadinach. Oni to stosuj┬▒ masowo do napraw but├│w. O koszta nie pyta┬│em, bo nie o to teraz chodzi, ale o sam fakt naprawy zgodnie ze sztuk┬▒. Tak┬┐e jednak mo┬┐na co pewnie ci├¬ nie pocieszy ;)

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #91 dnia: Stycze˝ 04, 2018, 19:05:08 »
W┬│a┬Ânie je ogl┬▒dn┬▒┬│em dok┬│adniej i... trzyma idealnie. No ale to par├¬ miesi├¬cy chodzenia, jednak, nie s┬▒ to wyj┬Âcia raz w miesi┬▒cu ;)

I dlaczego mia┬│bym si├¬ nie cieszy├Ž. Wr├¬cz przeciwnie. Podejrzewam, i┬┐ wymiana ca┬│ej tej gumy z przeszyciem, to koszt podobny lub wi├¬kszy od klejenia. Jak but/sk├│ra prze┬┐yje jeszcze te par├¬ lat i podeszwa zacznie od┬│azi├Ž, lub ta jasna warstwa ulegnie ju┬┐ "biodegradacji"  ;D to wtedy p├│jdzie do roboty ca┬│o┬Â├Ž, z przeszyciem. I to jest dobre info dla mnie, ┬┐e si├¬ da. A, ┬┐e mog┬│o to by├Ž zrobione porz┬▒dniej od razu, c├│┬┐. Po┬┐yjemy, zobaczymy, ile mi wytrzyma. Mo┬┐e pr├¬dzej jakie mi┬Âki czy wilki buty pogryz┬▒ ;)

Offline fromage

• Pom├│g┬│: 3

« Odpowied╝ #92 dnia: Marzec 27, 2018, 13:04:38 »
Odgrzewam kotlecika

Kupuj├¬ nowe buty no i chyba od┬┐a┬│uj├¬, piwa przez p├│┬│ roku pi├Ž nie b├¬d├¬, pojad├¬ na wykopki... i  kupi├¬ porz┬▒dne, wysokie buty ze sk├│ry.

W grê jak na razie wchodz±:

Meindl Perfect
Meindl Super Perfect
Hangwag Bergell Top http://www.hanwag.com/bergell-top

Alternatywy mile widziane

Buty bêd± stosowane do szeroko pojêtej turystyki górskiej do max 5k latem i 3k zim±.

Wiem, ┬┐e jest kilka os├│b na forum maj┬▒ca te buty. Wodnik to ma chyba nawet 2 pary z 3 ;)  wi├¬c pytania:

1. Co przemawia za kt├│rym┬ z modeli albo co kt├│ry┬ z nich dyskwalifikuje
2. Sk├│ra na jednych i drugich do krupon - najgrubsza sk├│ra a grzbietu. W meindlach SP ewidentnie lico za to nie wiem co to w Hangwagch i P- wygl┬▒da mi na nubuk ale mo┬┐e tylko tak wygl┬▒da bo nie s┬▒ pastowane?
3. Hangwag to C, Meindl to D i C- jest du┬┐a r├│┬┐nica?
4. Czy brak gumowej ochrony czubka buta nie wp┬│ywa na jego pancerno┬Â├Ž? - pytam pod k┬▒tem lodu/zmro┬┐onego ┬Âniegu
5. O ile wi├¬ksze je kupi├Ž  - ca┬│y rozmiar? Zim┬▒ jedna gruba lub 2 cie├▒sze skarpety b├¬d┬▒ musia┬│y w nie wej┬Â├Ž
6. Technika impregnacji te┬┐ pewnie wygl┬▒da delikatnie inaczej?
7. Czy rzeczywi┬Âcie sk├│ra w P jest bardziej trwa┬│a ni┬┐ w SP?

MP i HBT b├¬d┬▒ mia┬│ do przymierzenia ale chcia┬│bym wyrobi├Ž sobie rodzaj opinii przed ich zakupem. SP tylko na zam├│wienie

Z góry dziêkujê za pomoc w wyborze.

Offline dave

• Pom├│g┬│: 8

« Odpowied╝ #93 dnia: Marzec 27, 2018, 16:06:11 »
Hanwag Bergell Top to wg producenta nubuk olejowany. Konkurencj┬▒ do Super Perfekt├│w jest raczej model Cima, ze wzgl├¬du na potr├│jne szycie i wi├¬ksz┬▒ sztywno┬Â├Ž.

Ja zerkn±³bym jeszcze na s³owack± Makarê, bo zrobi± Ci na wymiar stopy. Cenowo niestety porównywalnie do Meindla/HW. ;) Producentów szyj±cych tego typu obuwie jest du¿o wiêcej, ale s± dostêpne tylko za granic±...

Co do rozmiaru to mierzy┬│bym na docelowej skarpecie, ew. z jakim┬ cieniutkim linerem. Za du┬┐ych te┬┐ nie ma co bra├Ž, bo obetrzesz sobie pi├¬ty. ;)

Porobisz jakie┬ fotki? Na temat Bergell Top├│w informacji w internecie jest stosunkowo niewiele...
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline Wodnik

• G├│rski w┬│├│czykij

• G├│rski w┬│├│czykij

« Odpowied╝ #94 dnia: Marzec 27, 2018, 20:58:04 »
fromage

Z trzech wymienionych przez ciebie, wybra┬│ bym zwyk┬│e perfekty.
Ta ich sk├│ra jest mega pancerna. Zreszt┬▒ to jucht. Super perfekty... lico mo┬┐e fajnie wygl┬▒da, ale w moich zesz┬│o na czubkach. Moim zdaniem ta sk├│ra jest bardziej delikatna i szybciej idzie zrobi├Ž zadziory na ostrych ska┬│ach.

Hanwag w Bergelach ma nubuk olejowany. Nie ta klasa sk├│ry :p

Ale... gdybym mia┬│ kupowa├Ž nowe, to raczej nic z "top marek". Meindl leci w uja z podeszw┬▒. W obu parach, odklei┬│y mi si├¬ na znacznej powierzchni, podeszwy (od pi├¬ty). Fakt, w Perfektach nast┬▒pi┬│o to dopiero po jaki┬ 6 latach u┬┐ytkowania (intensywnego) no ale, jednak. I to co┬ co jest pomi├¬dzy sk├│rzan┬▒ podeszw┬▒ a t┬▒ z protektorem, utlenia si├¬ i b├¬dzie coraz gorzej (pono├Ž istnieje mo┬┐liwo┬Â├Ž wymiany ca┬│o┬Âci).
Poza tym, to nie mog├¬ si├¬ w sumie do niczego przyczepi├Ž. Jestem z nich og├│lnie bardzo zadowolony.

Jednak, jak wy┬┐ej zaproponowano, poszed┬│ bym w Makary. Butek robiony pod dan┬▒ stop├¬, to musi by├Ž to! A i mo┬┐e taka ma┬│a manufaktura bardziej si├¬ stara i dba o klienta (opini├¬).

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #95 dnia: Marzec 28, 2018, 14:48:01 »
Tak jest, zwyk³e Perfekty bêd± znacznie uniwersalniejsze ni¿ Super P/Cima itp.
Poza Makar┬▒ s┬▒ jeszcze takie rarytasy:
http://www.andrewshoes.com/prodotti/en/hunting/
czyli podeszwa szyta i otok gumowy tylko te┬┐ ten poliuretan

Offline fromage

« Odpowied╝ #96 dnia: Marzec 29, 2018, 12:55:26 »
Dziêkujê Panowie za rzeczow± odpowied¼

Tak jest, zwyk³e Perfekty bêd± znacznie uniwersalniejsze ni¿ Super P/Cima itp.
Poza Makar┬▒ s┬▒ jeszcze takie rarytasy:
http://www.andrewshoes.com/prodotti/en/hunting/
czyli podeszwa szyta i otok gumowy tylko te┬┐ ten poliuretan

Shwarc - specyfikacja tych but├│w nie dogania chyba Perfakt├│w? Chyba, ┬┐e mia┬│e┬ na my┬Âli inny model?

NEW ANTELAO HUNTER WELT

UPPER:
Pampas Oil 2,6 / 2,8 mm

LINING OPTIONS:
Sympatex High 2 Out - Wintherm Pelle Pieno Fiore

FOOTBED:
Iso-therm - Memory Foam - Cuoio

MIDSOLE:
T.S.S.L. Andrew System

OUTSOLE:
Vibram® Teton

INSOLE RIGIDNESS:
Medium

SIZES:
UK 3,5 / 14 - EU 36 / 49

WEIGHT:
990 g (mezzo paio)

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #97 dnia: Marzec 29, 2018, 21:18:22 »
A czemu nie dogania? To ┬┐e maj┬▒ tex w ┬Ârodku co┬ zmienia wielkiego.? Tez go nie lubi├¬ :)
Ch┬│opak z NGT ma te kamasze i bardzo, bardzo chwali. Nie pami├¬tam teraz, ale chyba nawet szy┬│ na zam├│wienie z cielakiem w ┬Ârodku, musisz tam poszuka├Ž i go dopyta├Ž.

Offline fromage

« Odpowied╝ #98 dnia: Marzec 29, 2018, 22:16:38 »
A czemu nie dogania? To ┬┐e maj┬▒ tex w ┬Ârodku co┬ zmienia wielkiego.? Tez go nie lubi├¬ :)
Ch┬│opak z NGT ma te kamasze i bardzo, bardzo chwali. Nie pami├¬tam teraz, ale chyba nawet szy┬│ na zam├│wienie z cielakiem w ┬Ârodku, musisz tam poszuka├Ž i go dopyta├Ž.

Tex swoj┬▒ drog┬▒ ale wi├¬kszo┬Â├Ž but├│w na stronie szyta jest na nubuku olejowanym o grubo┬Âci do max 2,8 lub "pampas oil" cokolwiek to znaczy. Podobna sk├│ra jest np na hangwagach bergell top, kt├│re orzekni├¬te zosta┬│y "gorszym sortem" :). St┬▒d moje zdziwienie, ┬┐e poleci┬│e┬ te buty.

Nie odbierz mnie ┬╝le, nie krytykuj├¬ ale znasz do┬Âwiadczenia os├│b z tymi butami - w semsie nie jednej osoby? Pytam, bo rzeczywi┬Âcie buty wygl┬▒daj┬▒ na mocne cho├Ž te gumowe otoki mnie odstraszaj┬▒.

P.S.
W┬│a┬Ânie doczyta┬│em ┬┐e Berger top to r├│wnie┬┐ krupon bydl├¬cy.

Offline fromage

« Odpowied╝ #99 dnia: Marzec 29, 2018, 23:20:47 »
Ta ich sk├│ra jest mega pancerna. Zreszt┬▒ to jucht. Super perfekty... lico mo┬┐e fajnie wygl┬▒da, ale w moich zesz┬│o na czubkach. Moim zdaniem ta sk├│ra jest bardziej delikatna i szybciej idzie zrobi├Ž zadziory na ostrych ska┬│ach.

Dorwa┬│em w┬│a┬Ânie takie oto forum. Na nim wychwalane s┬▒ SP bardziej ni┬┐ P. Zastanawiam si├¬ z czego wynika, ┬┐e tak sk├│ra p├¬ka┬│a Tobie na czubkach...

http://www.trailspace.com/gear/meindl/super-perfekt/