Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt  (Przeczytany 37293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shwarc

Odp: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 01, 2017, 20:28:10 »
Tak, tak, o tej trzeciej myślałem. I to jest niewymienne? Tragedia skoro takie rzeczy się dzieją. Rozumiem, że szwy ją trzymają z resztą cholewy?
Hmmm, kiedy ja swoje kupiłem, 4/5 lat temu? Brałem z tego sklepu ze Szczecina, na razie odpukać jest ok, nic nie odpadło, ale będę obserwował. Może faktycznie coś pozmieniali.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 01, 2017, 20:35:12 »
Tak jak piszesz, szwy ją trzymają z resztą cholewy.
Tym się pociesz, że może masz inny rodzaj gumy, bo czarną vs brąz u moich.
Jak pisałem w jednym z S.Perfektów też już odpadło, ale tym się nie przejąłem wielce, bo nie używam na wyjścia w góry.

Piszę, co mi przekazano telefonicznie w rozmowie z Grzegorzem Hanzel. Mieli obawy, mimo szlifowania, czy to się będzie trzymać.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 02, 2017, 12:17:53 »
Hmmm, ciekawe co by zrobili Niemcy z Meindla, czy wymienili by wszystko?

Online Momok

« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 07, 2017, 17:41:38 »
Cześć kupiłem takie buty Meindla, czy możecie określić co to za model, oraz z jakiego okresu pochodzi. No i pytanie najważniejsze, muszę je zabezpieczyć, skóra jest wysuszona, na szczęście nie popękała jeszcze, ale pewnie od lat buty te nie widziały nic odżywczego. Jak myślicie czy myć je mydłem do skór, czy wystarczy ciepła woda bez detergentów a po wyschnięciu zastosować SAPHIR BDC HP Oil Protector i po wchłonięciu Tucan Mink Oil Dubbin Tarrago.

Waga jednego to 1060 gramów, Engadin 900.

Pozdrawiam serdecznie.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 07, 2017, 21:28:16 »
Mnie to wygląda na jakiś starszy model Super Perfektów.

Nie chce cię martwić, ale trudno takiego buta, rozchodzonego przez kogoś innego w dodatku przesuszonego, dopasować pod siebie. Ja na takich SP poległem. Używam tylko do pracy, w górach nie da mi się w nich chodzić (masakrycznie obcierają palce).
Można próbować ratować (mnie się już nie chciało, może kiedyś ;) ). Na początek całkowicie pozbyć się tego czym były impregnowane. Dogłębnie oczyścić skórę. Są środki jak Reno Mat, mydła do skór, czy też... terpentyna :D

Potem to by trzeba było czymś dogłębnie nasączyć. HP? Jeśli tak, to zbankrutujesz, bo pochłonie ci na raz prawie całą puszkę :p

Pozostaje jeszcze i tak kwestia ponownego rozchodzenia. Ogólnie, droga przez mękę, chyba, że trafiłeś akurat tak, że jakimś cudem będą pasowały :p

Online Momok

« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 07, 2017, 21:53:29 »
Jak na moje oko to te buty były prawie nie używane, podeszwa nie ma śladów starcia, podobnie jak środek buta. Zakupiłem już odpowiednie specyfiki umyje mydłem do skór, potem HP Oil, w sumie to mogłem 2 puszki kupić, a na to Mink. Rozmiar mój. Kupiłem je w formie eksperymentu, mam w czym chodzić - Engadin. Podeszwa nie Vibram tylko Skywalk. Olejować też środek czy nie - skóra jest w elastyczna i nie widać pęknięć.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 08, 2017, 08:04:15 »
No to może nie będzie tak źle.
Środek olejami nie miziaj. Ja od czasu do czasu użyję niewielkiej ilości kremiku Nivea Baby. Jak ma coś pękać/łuszczyć się, to za piętą i język. Reszcie nic nie powinno być.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 08, 2017, 09:29:54 »
Buty funkiel nówki :) Psiknij delikatnie tym HP, daj delikatnie tłuszczyku, zapastuj jakimś woskiem bezbarwnym, wyszczotkuj i w drogę, świetne buty. Co w nich myć? Bezsensu.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 08, 2017, 09:36:00 »
skóra jest wysuszona, na szczęście nie popękała jeszcze, ale pewnie od lat buty te nie widziały nic odżywczego.

Jeśli buty leżały ładne kilka lat, w niewiadomych warunkach, ani nie wiadomo czym je kto maział, wolał bym umyć. Zresztą na odświeżoną skórę, HP, czy też inne oleje/tłuszcze, lepiej się wchłoną. Psiknie/maźnie na takiego buta i mu spłynie :D A podejrzewam, że skórę trzeba mocno odżywić.

Online Momok

« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 08, 2017, 11:22:50 »
Umyje je mydłem Avel, potem HP i na koniec Mink Oil. No i na szlak... Dzięki za pomoc Panowie.

Online Momok

« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 10, 2017, 21:31:22 »
Jak na razie wyczyściłem je terpentyną, okazało się że były czyste, mydło Avel sobie darowałem, poszła prawie cała puszka HP Oil, buty nadal go przyjmują, mogłem od razu kupić 2 puszki. Lekko ściemniały i dają rybą. Jutro kolejne olejowanie, pokazuje to tylko jak skóra była wysuszona. Niby pucha spora a w sumie to tego oleju niewiele w środku, mogłem kupić taki w płynie i pędzlem nakładać bo to jakiś obłęd jest na oczach wchłania HP.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 11, 2017, 19:57:35 »
A wiesz, że jak będziesz tak walił olej w skórę, to ta rozmięknie i z butów zrobisz rozklepane szmaciaki? Na moje oko ta skóra nie wyglądała na przesuszoną, bo widać, że buty mało chodzone. One nie miały nawet kiedy wyschnąć. To że skóra była czysta mówiłem od razu :) Daj juz spokój z tym olejem, pociągnij woskiem, wyszczotkuj i w trasę.

Online Momok

« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 12, 2017, 22:07:19 »
Buty dostały 2 puszki HP oleju, potraktowane zostały tłuszczem i woskiem na koniec. Koszt specyfików do konserwacji przerósł koszt zakupu butów. Skóra lekko ściemniała, stała się bardziej elastyczna, no i ładnie pachnie. Jakich skarpet Panowie używają, ja mam Rohnery z sztucznych włókien, ale do tego typu obuwia chyba lepsze będą z naturalnych - wełna z merynosa czy coś podobnego by proces dopasowania stopy był jak najprzyjemniejszy.

Offline sieku

« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 12, 2017, 22:18:14 »
Przejrzyj ofertę Smartwool. Mi z merynosowych podchodzą najbardziej.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 03, 2018, 23:41:12 »
Wodnik, i jak buty, trzymają?

Pytam, bo sypia się na potęgę ludziom ostatnio wszelakiej maści ciżmy i aż się boję. CZy orientowałeś się może jakby wyglądała naprawa naszych Perfektów u Meindla? Może oni by rozpruli szef i wszystko od nowa zrobili? Trudno, jak przyjdzie zapłacić 300 to się zapłaci, ale ważne by wykonali to poprawnie i by wystarczyło na kolejne 8 lat łażenia.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 04, 2018, 18:52:47 »
Wodniczku, mam dla ciebie niezbyt dobre info, ale bez obaw.
Zapytałem swego lokalnego szewca o możliwość przeszycia na nowo tego kawałka jasnego poliuretanu. Okazuje się, że jest to możliwe na poziomie zwykłego szewca. W zamian zaproponował mi sturogumę. Nie wiem co to jest, ale mam to chyba w naprawionych Engadinach. Oni to stosują masowo do napraw butów. O koszta nie pytałem, bo nie o to teraz chodzi, ale o sam fakt naprawy zgodnie ze sztuką. Także jednak można co pewnie cię nie pocieszy ;)

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

• Status GG
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 04, 2018, 19:05:08 »
Właśnie je oglądnąłem dokładniej i... trzyma idealnie. No ale to parę miesięcy chodzenia, jednak, nie są to wyjścia raz w miesiącu ;)

I dlaczego miałbym się nie cieszyć. Wręcz przeciwnie. Podejrzewam, iż wymiana całej tej gumy z przeszyciem, to koszt podobny lub większy od klejenia. Jak but/skóra przeżyje jeszcze te parę lat i podeszwa zacznie odłazić, lub ta jasna warstwa ulegnie już "biodegradacji"  ;D to wtedy pójdzie do roboty całość, z przeszyciem. I to jest dobre info dla mnie, że się da. A, że mogło to być zrobione porządniej od razu, cóż. Pożyjemy, zobaczymy, ile mi wytrzyma. Może prędzej jakie miśki czy wilki buty pogryzą ;)