Autor W▒tek: [Aparaty fotograficzne] Wyb├│r odpowiedniego aparatu w teren  (Przeczytany 324613 razy)

0 u┐ytkownikˇw i 2 GoÂci przegl▒da ten w▒tek.

Offline Shwarc

• Pom├│g┬│: 208

Odp: [Aparaty fotograficzne] Wyb├│r odpowiedniego aparatu w teren
« Odpowied╝ #1750 dnia: Pa╝dziernik 13, 2017, 22:27:41 »
No w┬│a┬Ânie, tego spadku jako┬Âci si├¬ obawiam na Kitach. Dla uzyskania 205g mo┬┐e nie by├Ž to warte ┬Âwieczki i 200/300z┬│.
Wiesz, generalnie mam Sigmê HSM Macro 17-70 i ona jest fajna, fajna tylko te 530g :(
Mam te┬┐ starego Tamrona 28-105, troch├¬ ciemny bo 4 do 5.6, ale l┬┐ejszy o 230g od Sigmy i pstryka ca┬│kiem spoko foty. To ju┬┐ sporo w d├│┬│ kosztem ceny za  free i utraty AF (nie przeszkadza) oraz 11mm zooma (zawsze mo┬┐na ┬│┬▒czy├Ž foty w panoramy :) )
No ale mo┬┐na jeszcze zej┬Â├Ž z wag┬▒ o te kolejne 100/150g (530 vs 205) i tyle daje mi kit 18-55 poprawiaj┬▒c ogniskow┬▒ w stosunku do Tamrona, ale to ju┬┐ kosztem prawdopodobnie jako┬Âci zdj├¬├Ž, a poni┬┐ej pewnego poziomu bym nie chcia┬│ zej┬Â├Ž, bo to bez sensu. Jak mam spa┬Â├Ž z jako┬Âci┬▒, to wol├¬ pstryka├Ž smartfonem o wadze 160g +200g Power Banku (ale ju┬┐ dodatkowego aparatu nie trzeba d┬╝wiga├Ž).

Opcja zmiany aparatu nie wchodzi w gr├¬, nie zamieni├¬ dobrego (dla mnie nawet bardzo dobrego), na co┬ podobnego (mo┬┐e gorszego?) dop┬│acaj┬▒c do interesu tysiaka, by zyska├Ž 300g na wadze. To bez sensu.

Offline misiak76

• Pom├│g┬│: 36

• Co┬ skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowied╝ #1751 dnia: Pa╝dziernik 13, 2017, 22:32:19 »
Ja chcia┬│em zamieni├Ž D90 na bezlusterkowca i po testach ci┬▒gle mam D90. Nic mnie innego nie zadowoli┬│o po zabawie z lustrzank┬▒ i ci┬▒gle j┬▒ d┬╝wigam ;)

Wys┬│ane z mojego ONEPLUS A3003 przy u┬┐yciu Tapatalka

Offline piterito

• Pom├│g┬│: 55

« Odpowied╝ #1752 dnia: Pa╝dziernik 14, 2017, 03:25:27 »
Ca┬│ata ta afera o 200g mniej...bez jaj. Z lustra nie zrobisz kompakta chocia┬┐by z najmniejszym obiektywem.
Rozwi┬▒za┬│em to w ten spos├│b

czasem wygl┬▒da jak zatyczka do obiektywu, ale nie narzekam za bardzo, brakuje tylko rozpi├¬to┬Âci tonalnej, ale to dlatego , ┬┐e to ASPC, a nie FF

Ale Ameryka..., Utah 2013

pijê tylko czyst±, palê tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline Piotrek

• Pom├│g┬│: 79

• Galerjanki
« Odpowied╝ #1753 dnia: Pa╝dziernik 15, 2017, 16:37:37 »
Ja chcia┬│em zamieni├Ž D90 na bezlusterkowca i po testach ci┬▒gle mam D90. Nic mnie innego nie zadowoli┬│o po zabawie z lustrzank┬▒ i ci┬▒gle j┬▒ d┬╝wigam ;)

A co testowa┬│e┬Â, bo ja te┬┐ mia┬│em D90 i do prostego Panasa GX7 nie ma ┬┐adnych lot├│w. Chyba, ┬┐e b├¬dziemy walczy├Ž wykorzystuj┬▒c mas├¬ sprz├¬tu.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #1754 dnia: Pa╝dziernik 16, 2017, 07:46:11 »
Ca┬│ata ta afera o 200g mniej...bez jaj. Z lustra nie zrobisz kompakta chocia┬┐by z najmniejszym obiektywem.
No tak, bez jaj. Jajka to na ┬Âniadanie trzeba zje┬Â├Ž przed wyj┬Âciem :D
Tu nie chodzi o to, by zrobi├Ž z lustra kompakta, to ma by├Ž na okre┬Âlone tylko zastosowania za minimalny koszt.

PS. kompakta ju┬┐ mam, nie potrzebuj├¬ drugiego, ale nie zawsze ta jako┬Â├Ž zdj├¬├Ž i mo┬┐liwo┬Âci mnie zadowalaj┬▒. Od przysz┬│ego sezonu zaczn├¬ testowa├Ž smartfona na wyjazdy, tryb samolot, PB 10Ah w kieszeni, mikro panel - powinno by├Ž OK przy rosn┬▒cej ci┬▒gle ich jako┬Âci zdj├¬├Ž. Zobaczymy.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #1755 dnia: Stycze˝ 29, 2018, 10:44:30 »
Pany, a co mamy teraz na topie z ma┬│ych kompakt├│w w cenie powiedzmy 700/1200z┬│?

Offline misiak76

« Odpowied╝ #1756 dnia: Stycze˝ 29, 2018, 16:49:19 »
Pany, a co mamy teraz na topie z ma┬│ych kompakt├│w w cenie powiedzmy 700/1200z┬│?
Tak prawd├¬ m├│wi┬▒c to z kompakt├│w wg mnie najlepsze robi Sony. Chyba, ┬┐e dorwiesz jak┬▒┬ fajn┬▒ u┬┐ywke ale w kompaktach to trzeba sprawdzi├Ž ile zdj├¬├Ž by┬│o zrobione i ile film├│w. Bo na rynku wt├│rnym kilka fajnych aparat├│w "ma┬│o" u┬┐ywanych fotograficznie by┬│y wykorzystywane do kr├¬cenia film├│w co mniej niszczy migawk├¬ ale matryc├¬ potrafi wyko├▒czy├Ž.
Z nowych to odrzuci┬│bym na pocz┬▒tku aparaty z zoomem.
To propozycja aparatu nowego lekko przekracza bud┬┐et Sony DSC-RX100

U┬┐ywki to z kolei Panasonic Lumix DMC-LX100 oraz SONY DSC-RX 100 II

Ewentualnie bezlusterkowiec Sony u┬┐ywany.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #1757 dnia: Stycze˝ 29, 2018, 19:17:27 »
Bezlusterkowiec odpada, ma by├Ž ma┬│y, do kieszeni taki. O tym RX100 w┬│a┬Ânie te┬┐ my┬Âla┬│em cho├Ž troch├¬ drogi, nie wiem czy przejdzie.

Offline Grzesiek

• Pom├│g┬│: 31

« Odpowied╝ #1758 dnia: Stycze˝ 29, 2018, 21:02:30 »
Mnie ostatnio przestrzegano w sklepie przed noszeniem  aparat├│w w kieszeni.
Ot├│┬┐, wed┬│ug pani ze sklepu , najwi├¬cej uszkodze├▒ sprz├¬tu spowodowane jest potem nosiciela. Aparaty typu Sony rx100 , Canon g7x , oddawane do naprawy , s┬▒ w ┬Ârodku ca┬│e skorodowane. A ludzki pot prawdopodobnie szybciej radzi sobie z metalem ni┬┐ woda. Aparary intensywnie noszone w kieszeni nawet roku nie wytrzymuj┬▒.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #1759 dnia: Stycze˝ 29, 2018, 21:05:32 »
To taka przeno┬Ânia z t┬▒ kieszeni┬▒, ma by├Ž po prostu ma┬│┬▒ pstrykawk┬▒ kieszonkowych rozmiar├│w.

Ludzki pot zawiera s├│l, dla tego metale szybciej koroduj┬▒.

Offline le┬Âna dusza

• Pom├│g┬│: 63

« Odpowied╝ #1760 dnia: Luty 05, 2018, 21:47:54 »
Sony RX100 jest w porz┬▒dku, kupi┬│am go po tym jak roztrzaska┬│am Nikona w New Jersey. Obserwuj├¬ tylko dziwn┬▒ przypad┬│o┬Â├Ž, mianowicie kiedy nie u┬┐ywam go bardzo cz├¬sto po naci┬Âni├¬ciu przycisku wy┬│┬▒czania d┬│ugo nie chce schowa├Ž obiektywu. Kiedy u┬┐ywam cz├¬┬Âciej nie ma tego problemu.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #1761 dnia: Luty 05, 2018, 22:41:33 »
Zmieni³em koncepcjê :)
Lustro na powa┬┐nie i nowy fon na mniej atrakcyjne zabawy. Teraz te nowe flagowce ca┬│kiem fajne foty strzelaj┬▒, nawet RAWy robi┬▒ (chyba poza nazw┬▒ ma to niewiele wsp├│lnego :D ). Troch├¬ jeszcze ostro┬Âci┬▒ kulej┬▒, ale i tak jest lepiej ni┬┐ w 10 letnim g┬│uptaku 8mpx.

Offline piterito

• Pom├│g┬│: 55

« Odpowied╝ #1762 dnia: Luty 06, 2018, 05:12:57 »
Zmieni³em koncepcjê :)

No w ko├▒cu  ;D Z ostatniej wycieczki po┬│ow├¬ zdj├¬├Ž mam z tel.
Ale Ameryka..., Utah 2013

pijê tylko czyst±, palê tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline misiak76

« Odpowied╝ #1763 dnia: Luty 06, 2018, 08:57:06 »
Z tymi rawami z telefonu to bym tak nie szala┬│ ;) W moim rawy maj┬▒ prawie 40 mega (lustrzanka D90 12-16), a jak chcia┬│em si├¬ tymi plikami pobawi├Ž w LR to szybko wy┬│┬▒czy┬│em opcje robienia raw├│w. Ju┬┐ bardziej podobaj┬▒ mi si├¬ jpg. Zdj├¬cia z telefonu traktuj├¬ jako wst├¬pne i jak mi si├¬ spodoba miejsce to wracam w nie z lusterkiem je┬┐eli mam tak┬▒ mo┬┐liwo┬Â├Ž.

Offline Shwarc

« Odpowied╝ #1764 dnia: Luty 06, 2018, 16:19:25 »
Tak, tak, te¿ to zauwa¿y³em ze te rawy telefoniczne z prawdziwymi to maj± chyba tylko nazwê. Znacznie lepsze zdjêcie wyszlo mi z LR gdy obrobi³em jotpega telefonicznego.

No i co zauwa┬┐y┬│em, strasznie fon wywala iso w kosmos, akceptowalne jako┬Âciowo wychodzi mi tylko 50 i 100, a od 200 jest taka kaszana, ┬┐e masakra. G┬│uptak to g┬│uptak, ale zmusz├¬ go do robienia w 50.:)  No i jaka przys┬│ona? Tu jest jedna warto┬Â├Ž, a rozmyte t┬│o robi drugi aparat w spos├│b elektroniczny :D

Tym niemniej w iso 50/100, korekcja d┬│u┬┐szym czasem, jaki┬ statyw i nawet w s┬│abym ┬Âwietle si├¬ da.
Musz├¬ te┬┐ si├¬ przyzwyczai├Ž do ostrzenia jak z LV i ewentualnej korekty punktu pomiaru ┬Âwiat┬│a. Da si├¬ wiele, ale wolniej znacznie.