Autor Wątek: [Aparaty fotograficzne] Wybór odpowiedniego aparatu w teren  (Przeczytany 330553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Shwarc

Odp: [Aparaty fotograficzne] Wybór odpowiedniego aparatu w teren
« Odpowiedź #1750 dnia: Październik 13, 2017, 22:27:41 »
No właśnie, tego spadku jakości się obawiam na Kitach. Dla uzyskania 205g może nie być to warte świeczki i 200/300zł.
Wiesz, generalnie mam Sigmę HSM Macro 17-70 i ona jest fajna, fajna tylko te 530g :(
Mam też starego Tamrona 28-105, trochę ciemny bo 4 do 5.6, ale lżejszy o 230g od Sigmy i pstryka całkiem spoko foty. To już sporo w dół kosztem ceny za  free i utraty AF (nie przeszkadza) oraz 11mm zooma (zawsze można łączyć foty w panoramy :) )
No ale można jeszcze zejść z wagą o te kolejne 100/150g (530 vs 205) i tyle daje mi kit 18-55 poprawiając ogniskową w stosunku do Tamrona, ale to już kosztem prawdopodobnie jakości zdjęć, a poniżej pewnego poziomu bym nie chciał zejść, bo to bez sensu. Jak mam spaść z jakością, to wolę pstrykać smartfonem o wadze 160g +200g Power Banku (ale już dodatkowego aparatu nie trzeba dźwigać).

Opcja zmiany aparatu nie wchodzi w grę, nie zamienię dobrego (dla mnie nawet bardzo dobrego), na coś podobnego (może gorszego?) dopłacając do interesu tysiaka, by zyskać 300g na wadze. To bez sensu.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #1751 dnia: Październik 13, 2017, 22:32:19 »
Ja chciałem zamienić D90 na bezlusterkowca i po testach ciągle mam D90. Nic mnie innego nie zadowoliło po zabawie z lustrzanką i ciągle ją dźwigam ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline piterito

« Odpowiedź #1752 dnia: Październik 14, 2017, 03:25:27 »
Całata ta afera o 200g mniej...bez jaj. Z lustra nie zrobisz kompakta chociażby z najmniejszym obiektywem.
Rozwiązałem to w ten sposób

czasem wygląda jak zatyczka do obiektywu, ale nie narzekam za bardzo, brakuje tylko rozpiętości tonalnej, ale to dlatego , że to ASPC, a nie FF

Ale Ameryka..., Utah 2013

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline Piotrek

• Galerjanki
« Odpowiedź #1753 dnia: Październik 15, 2017, 16:37:37 »
Ja chciałem zamienić D90 na bezlusterkowca i po testach ciągle mam D90. Nic mnie innego nie zadowoliło po zabawie z lustrzanką i ciągle ją dźwigam ;)

A co testowałeś, bo ja też miałem D90 i do prostego Panasa GX7 nie ma żadnych lotów. Chyba, że będziemy walczyć wykorzystując masę sprzętu.

Online Shwarc

« Odpowiedź #1754 dnia: Październik 16, 2017, 07:46:11 »
Całata ta afera o 200g mniej...bez jaj. Z lustra nie zrobisz kompakta chociażby z najmniejszym obiektywem.
No tak, bez jaj. Jajka to na śniadanie trzeba zjeść przed wyjściem :D
Tu nie chodzi o to, by zrobić z lustra kompakta, to ma być na określone tylko zastosowania za minimalny koszt.

PS. kompakta już mam, nie potrzebuję drugiego, ale nie zawsze ta jakość zdjęć i możliwości mnie zadowalają. Od przyszłego sezonu zacznę testować smartfona na wyjazdy, tryb samolot, PB 10Ah w kieszeni, mikro panel - powinno być OK przy rosnącej ciągle ich jakości zdjęć. Zobaczymy.

Online Shwarc

« Odpowiedź #1755 dnia: Styczeń 29, 2018, 10:44:30 »
Pany, a co mamy teraz na topie z małych kompaktów w cenie powiedzmy 700/1200zł?

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1756 dnia: Styczeń 29, 2018, 16:49:19 »
Pany, a co mamy teraz na topie z małych kompaktów w cenie powiedzmy 700/1200zł?
Tak prawdę mówiąc to z kompaktów wg mnie najlepsze robi Sony. Chyba, że dorwiesz jakąś fajną używke ale w kompaktach to trzeba sprawdzić ile zdjęć było zrobione i ile filmów. Bo na rynku wtórnym kilka fajnych aparatów "mało" używanych fotograficznie były wykorzystywane do kręcenia filmów co mniej niszczy migawkę ale matrycę potrafi wykończyć.
Z nowych to odrzuciłbym na początku aparaty z zoomem.
To propozycja aparatu nowego lekko przekracza budżet Sony DSC-RX100

Używki to z kolei Panasonic Lumix DMC-LX100 oraz SONY DSC-RX 100 II

Ewentualnie bezlusterkowiec Sony używany.

Online Shwarc

« Odpowiedź #1757 dnia: Styczeń 29, 2018, 19:17:27 »
Bezlusterkowiec odpada, ma być mały, do kieszeni taki. O tym RX100 właśnie też myślałem choć trochę drogi, nie wiem czy przejdzie.

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #1758 dnia: Styczeń 29, 2018, 21:02:30 »
Mnie ostatnio przestrzegano w sklepie przed noszeniem  aparatów w kieszeni.
Otóż, według pani ze sklepu , najwięcej uszkodzeń sprzętu spowodowane jest potem nosiciela. Aparaty typu Sony rx100 , Canon g7x , oddawane do naprawy , są w środku całe skorodowane. A ludzki pot prawdopodobnie szybciej radzi sobie z metalem niż woda. Aparary intensywnie noszone w kieszeni nawet roku nie wytrzymują.

Online Shwarc

« Odpowiedź #1759 dnia: Styczeń 29, 2018, 21:05:32 »
To taka przenośnia z tą kieszenią, ma być po prostu małą pstrykawką kieszonkowych rozmiarów.

Ludzki pot zawiera sól, dla tego metale szybciej korodują.

« Odpowiedź #1760 dnia: Luty 05, 2018, 21:47:54 »
Sony RX100 jest w porządku, kupiłam go po tym jak roztrzaskałam Nikona w New Jersey. Obserwuję tylko dziwną przypadłość, mianowicie kiedy nie używam go bardzo często po naciśnięciu przycisku wyłączania długo nie chce schować obiektywu. Kiedy używam częściej nie ma tego problemu.

Online Shwarc

« Odpowiedź #1761 dnia: Luty 05, 2018, 22:41:33 »
Zmieniłem koncepcję :)
Lustro na poważnie i nowy fon na mniej atrakcyjne zabawy. Teraz te nowe flagowce całkiem fajne foty strzelają, nawet RAWy robią (chyba poza nazwą ma to niewiele wspólnego :D ). Trochę jeszcze ostrością kuleją, ale i tak jest lepiej niż w 10 letnim głuptaku 8mpx.

Offline piterito

« Odpowiedź #1762 dnia: Luty 06, 2018, 05:12:57 »
Zmieniłem koncepcję :)

No w końcu  ;D Z ostatniej wycieczki połowę zdjęć mam z tel.
Ale Ameryka..., Utah 2013

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline misiak76

• Status GG
« Odpowiedź #1763 dnia: Luty 06, 2018, 08:57:06 »
Z tymi rawami z telefonu to bym tak nie szalał ;) W moim rawy mają prawie 40 mega (lustrzanka D90 12-16), a jak chciałem się tymi plikami pobawić w LR to szybko wyłączyłem opcje robienia rawów. Już bardziej podobają mi się jpg. Zdjęcia z telefonu traktuję jako wstępne i jak mi się spodoba miejsce to wracam w nie z lusterkiem jeżeli mam taką możliwość.

Online Shwarc

« Odpowiedź #1764 dnia: Luty 06, 2018, 16:19:25 »
Tak, tak, też to zauważyłem ze te rawy telefoniczne z prawdziwymi to mają chyba tylko nazwę. Znacznie lepsze zdjęcie wyszlo mi z LR gdy obrobiłem jotpega telefonicznego.

No i co zauważyłem, strasznie fon wywala iso w kosmos, akceptowalne jakościowo wychodzi mi tylko 50 i 100, a od 200 jest taka kaszana, że masakra. Głuptak to głuptak, ale zmuszę go do robienia w 50.:)  No i jaka przysłona? Tu jest jedna wartość, a rozmyte tło robi drugi aparat w sposób elektroniczny :D

Tym niemniej w iso 50/100, korekcja dłuższym czasem, jakiś statyw i nawet w słabym świetle się da.
Muszę też się przyzwyczaić do ostrzenia jak z LV i ewentualnej korekty punktu pomiaru światła. Da się wiele, ale wolniej znacznie.