Autor Wątek: [Aparaty fotograficzne] Wybór odpowiedniego aparatu w teren  (Przeczytany 281805 razy)

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
Odp: [Aparaty fotograficzne] Wybór odpowiedniego aparatu w teren
« Odpowiedź #1725 dnia: Czerwiec 24, 2017, 14:33:55 »
Ogólne pytanie do posiadaczy bezlusterkowców. Ile ważą wasze zestawy foto na wyprawy jedno i kilkudniowe? Coraz bardziej zastanawiam się nad powrotem do foto tylko cholernie odstrasza mnie moja lustrzanka (puszka + 2 obiektywy = 2 kg). Co prawda teraz więcej filmów robię niż zdjęć i tak naprawdę nie wiem w którą stronę iść ;) może bezlusterkowiec z rozbudowanym trybem nagrywania filmów i stabilizacją matrycy. Z tego co wyczytałem to najlepszą 5 osiową stabilizację matrycy ma Olympus. Ale puki co najważniejsza teraz dla mnie jest waga ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Piotrek

• Galerjanki
« Odpowiedź #1726 dnia: Czerwiec 24, 2017, 22:39:06 »
Mój Panas GX7 z 20mm f1.7, waży 502g. Z ty ostatnio łażę.

Offline misiak76

• Status GG
    • Coś skromnego na Polskich Krajobrazach
« Odpowiedź #1727 dnia: Czerwiec 25, 2017, 09:13:31 »
A tak dla ciekawości dodam, że Tamron wypuszcza nowe szkło dla nikona i canona o ogniskowej 18-400 ważący niecałe 600 g. Brrrrr

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline velka

« Odpowiedź #1728 dnia: Czerwiec 26, 2017, 07:27:33 »
Jaką masz dokładnie?
Kurcze, nie powiem bo zostawiłem w biurze heliosa z przejściówką. Generalnie pierwsza lepsza z allegro.

No i sprawa posrała się, czasem przed zakupem dobrze iść do sklepu i porozmawiać z osobą kompetentną. ;) Do podłączenia obiektywu Sony 55-200, który nie ma pierścienia przysłony muszę kupić oryginalną przejściówkę sony za ~700zł. Na zwykłej manualnej miałbym zamkniętą przysłonę i nic bym nie zrobił. Adapter sony e -> sony a + pierścień sona -> M42, taki zestaw trząsł się jak galareta, dużo luzów było na łączeniu. Więc kupię za jakiś czas adapter sony e -> m42 pod samego Heliosa, a zoom Sony będę sprzedawał.

Co do sprawy z Panasonicem, dziś mam załatwiać formalności do zwrotu gotówki, ale póki nie dostanę kasy do ręki to nie uwierzę. ;)

Offline Piotrek

• Galerjanki
« Odpowiedź #1729 dnia: Czerwiec 26, 2017, 08:58:17 »
Zobacz to;
https://fotozakupy.pl/product-pol-17884-MeiKe-28mm-F2-8-do-Fujifilm-uniw.googleshoppingpl.html?gclid=CjwKEAjwvr3KBRD_i_Lz6cihrDASJADUkGCav6V8ePocITHGDDxn6DoHUYtGzcI7vwihgNEofVLHAhoCEizw_wcB

Nie robiłem, nie miałem, oglądałem sample. Wielce obiecujące. No i zachowujesz kompaktowy wymiar. Helios, dodatkowo z przejściówką, to wielka krowa.

Offline lupuss

« Odpowiedź #1730 dnia: Czerwiec 26, 2017, 12:53:49 »
Zawsze fajną opcją jest:
1. Canon 100d (407g z baterią i kartą pamięci)
2. Canon 24mm f/2.8 STM flat (125g)
3. Jak ktoś potrzebuje trochę dalej to Canon 40mm f/2.8 STM flat (130g)

Moim zdaniem całkiem fajny zestaw.

Wygląda to tak w porównaniu do kompaktu: