Autor Wątek: [Akcesoria] Podłoga / footprint- nasze patenty  (Przeczytany 15454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amncinpiL

Odp: [Akcesoria] Podłoga / footprint- nasze patenty
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2011, 10:58:13 »
Glownie po to stosuje sie footprint bo w wiekszosci nowoczesnych namiotow podlogi sa niestety bardzo cienkie.
Czyli rozumiem że ktoś wydaje sporo kasy aby mieć lekki namiot i wówczas dokupuje (wcale nie tani, gdy oryginalny) footprint aby mieć cięższy namiot...  Coś nie kumam tej logiki.

Cytuj (zaznaczone)
Druga sprawa to uzywanie go wlasnie z tropikiem jako lekkiego schronu, wtedy stelaz jest mocowany do footprinta a nie do sypialni.
I nikt nie próbował jeszcze bardziej pójść do przodu w odchudzaniu i zastosować sznurki zamiast tej podłogi? To mnie zastanawia - czy to jest aby głupi pomysł czy może tak wspaniały i warty opatentowania bo jeszcze nikt na niego nie wpadł ;)

Offline filemoon

« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2011, 10:59:17 »
Mysle ze we wszystkich konstrukcjach z podwieszana sypialnia zadne dodatowe elementy nie sa konieczne by rozbic sam tropik.

Sznurki - mozna tak zrobic - ot po prostu rozbic namiot bez dodatkowej podlogi. Ale wtedy spisz na ziemi :)

Co do lekkich namiotow i podlog takie zycie.
Ale to naprawde ma racje bytu:
1. jak nie chcesz brac i warunki tego nie wymagaja to nie musisz i masz lzej
2. sprawe blocenia sie podlogi juz opisalem - to naprade ejst wygodne jak grunt jest blotnisty.
3. mozliwosc rozbicia samego tropiku + dodatkowej podlogi - oszczedzasz na masie jak chcesz by namiot lekki byl jeszcze lzejszy.

A ze kosztuje - zawsze mozna kupic chinskie odpowiedniki i wyjdzie tanio.

Offline jacco_p

« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2011, 11:05:16 »
No właśnie wszystko zależy gdzie są mocowane zaczepy do masztów, czy do tropiku (hillebegr soulo) czy do podłogi ( marabut baltoro)

Jest jeszcze inna opcja. Mam też fjordowskiego muwanga i tam pod podłogą sypialni jest poprowadzona tasiemka, która naciąga maszt.

Offline kubi

« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2011, 11:06:31 »
Glownie po to stosuje sie footprint bo w wiekszosci nowoczesnych namiotow podlogi sa niestety bardzo cienkie.
Czyli rozumiem że ktoś wydaje sporo kasy aby mieć lekki namiot i wówczas dokupuje (wcale nie tani, gdy oryginalny) footprint aby mieć cięższy namiot...  Coś nie kumam tej logiki.
Nie kazdy mierzy w superlekki namiot, wiekszosc klientow chce zeby im posluzyl jak najdluzej dlatego dokupuje footprint.

Cytuj (zaznaczone)
Druga sprawa to uzywanie go wlasnie z tropikiem jako lekkiego schronu, wtedy stelaz jest mocowany do footprinta a nie do sypialni.
I nikt nie próbował jeszcze bardziej pójść do przodu w odchudzaniu i zastosować sznurki zamiast tej podłogi? To mnie zastanawia - czy to jest aby głupi pomysł czy może tak wspaniały i warty opatentowania bo jeszcze nikt na niego nie wpadł ;)
Sznurki to nie podloga. Jeszcze raz: NIE KAZDY SZUKA SUPERLEKKIEGO NAMIOTU.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

misio

« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2011, 11:13:28 »
amnicipil, te sznurki, a raczej tasmy od dawien dawna robi chocby w Polsce FN i Marabut.
filemoon, niestety, ale wszystkie namioty samonosne potzebuja zblokowania stelaza i, niestety, wiekszosc modeli tego nie ma, co oznacza, ze bez sypialni/osobnej podlogi nie stana.
Bicie kasy i robienie niepotrzebnej wagi, bo styklo zrobic od razu porzadna, mocna podloge...

Offline jacco_p

« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2011, 11:13:38 »
Zgadzam się z Kubim,
Sznurki to nie podloga. Jeszcze raz: NIE KAZDY SZUKA SUPERLEKKIEGO NAMIOTU.
Zastosowanie sznurków to już świadomy wybór.

Offline filemoon

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2011, 11:20:29 »
Te co ja widzialem (znowu mowimy o sytuacji z podwieszana sypialnia) - maja te sznureczki w zestawie. Dla przykladu W Hille uzywam ich jako ogranicznikow (caly czas sa podpiete i przebiegaja pod sypialnia) by sily nie przechodzily na sypialnie bo naciaganie jej moze spowodowac ze szwy sie rozejda i zacznie puszczac wode.

Offline semow

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2011, 17:39:52 »
jkjp, ale pitolicie :)
ochrona podłogi: w 10% przypadków zabierasz footprint, bo jedziesz w teren gdzie jest wyjątkowo upierdliwe podłoże. Albo kupujesz namiot z podłogą typu Marabut ;D w naszych warunkach (Polska, Karpaty itp.) nie ma sensu nosić footprinta dla ochrony.
za to footprint czyli kawałek szmaty zamiast podłogi jak rozbijamy sam tropik - tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć?

z tymi sznurkami niezła beka ;D

Offline filemoon

« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 07, 2013, 12:27:28 »
Wlasnie footprint. Czy ktos z was ma ten ultralekki Tyvek na zbyciu potrzebuje kilka metrow go pod namiot ktory skladam (jest ultralekki i ma bardzo delikatna podloge).

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 23, 2015, 21:11:57 »
na alle pojawił się sprzedawca z ciekawą opcją kupna TYVEK'u na "metry" Sam się zastanawiam czy se nie zanabyć od niego kilku m, tylko zastanawiam czy jest to ten osławiony tyvek z membrany dachowej?
http://allegro.pl/tywek-tyvek-papier-material-bez-nadruku-bialy-i5002852115.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=5002848048
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 23, 2015, 22:46:53 »
na alle pojawił się sprzedawca z ciekawą opcją kupna TYVEK'u na "metry" Sam się zastanawiam czy se nie zanabyć od niego kilku m, tylko zastanawiam czy jest to ten osławiony tyvek z membrany dachowej?

W wątku o namiotach pisałem o tym materiale. To Tyvek 1443R, który nie jest typową membraną dachową, bo do tamtych zastosowań stosuje się grubości od Tyvek Soft w górę (czyli grubsze bądź nieco inaczej sfabrykowane).
Ten - Tyvek 1443R - jest stosowany do wyrobu odzieży - kombinezonów lakierniczych, biochemicznych itp., gdyż jest lżejszy i cieńszy, a na dodatek delikatnie perforowany. Mam go kilka metrów, ale dopiero na wiosnę będę coś z niego kroił i tworzył. Kolega zrobił tarpa, ale złożonego położył na ławce przy ognisku i mu się warstwy zgrzały od gorąca na amen... Więc ostrożnie ze smażeniem ;-)

Może się nadawać na lekki footprint, całkiem dobry i lekki tarp, prosty namiot, na worki do plecaka, czy kto co tam jeszcze wymyśli.
Na amerykańskich forach F&L, UL itp. można znaleźć opisy i fotografie autorskich patentów.

Ja swój zwój kupiłem u znajomego w Warszawie za porównywalne pieniądze.
Wędrówką życie jest człowieka...

« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 24, 2015, 10:52:02 »
docelowym zastosowaniem tego tyvek'u ma być footprint. Poszperałem trochę w sieci i tak jak mówiłeś znalazłem sporo info odnośnie 1443R. Waga jest rewelacyjna, kupię i zobaczymy co z tego wyjdzie.
http://www.towardsimple.com/2014/07/make-diy-tyvek-tent-footprint.html
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.